KIŞ YENİ BLOGDAN YENİDEN MERHABA...

Benim gibi 90'lı yıllarda İstanbul'da genç olanlarınız hatırlayacaktır, İstiklal Caddesi'nde Ağa Camii'nin yan sokağında kurulan takı tezgahlarını. Hafta sonları ya da bazen okulu kırıp o zamanlar (ve hala) benim için dünyanın merkezi sayılan İstiklal Caddesi'ne heyecanla gider ve o takı tezgahlarının arasında saatler geçirirdim. Yüzlerce kolye, yüzük, bileklik arasından seçmeye çalışır, alamadığım bir diğerinde mutlaka aklım kalırdı. Oradan ver elini Pandora Kitabevi, belki cebimde para kalırsa Borsa'da yemek...

Yıllar içinde önceleri benim için pek de hoş olmayan bir nedene çare olur diye başladığım yoga yolculuğumda, zamanla farklı öğretiler ve öğretilere ait semboller de ilgili çekmeye başladı. Yoganın zihnime ve bedenime kattığı şifanın yanında belki de en önemli keşfim aslında her öğretinin aynı yola çıktığı, sadece yürümeyi seçtiğimiz yolların farklı olduğuydu. Bir elmasa farklı yüzlerinden bakmak ama özünde aynı güzelliği görmek gibi.

Başta sadece öğretilere ait bu büyülü sembolleri takıyla birleştirip kendi üzerimde taşımak fikrinden yola çıkıp, zamanla başkalarıyla da paylaşma isteğiyle kurduğum Kamalaya için tam 5 yıldır aynı coşku, heyecan ve aşkla üretmeye devam ediyorum. Tek başıma mı? Tabii ki, hayır. Çok şanslıyım ki hayat bana üretirken hem yetenekleriyle hem de dostluklarıyla beni destekleyen muhteşem insanlar kazandırdı.

Şimdi yenilenen blog aracılığıyla sizlerle hem hayata dair hisleri, deneyimleri, Kamalaya tasarımlarının üretim hikayesini paylaşmak hem de dostlarımla sizi tanıştırmak istiyorum.

En kısa zamanda yeniden buluşmak dileğiyle,

Sevgiyle,

Nehir

nehir@kamalayadesign.com

Diğer blog paylaşımları için;

http://kamalayadesign.tumblr.com

NEHİR'İN SEÇTİKLERİ