BİZ BURÇLARA GÖRE ÇAKRA BİLEKLİKLERİ

Hindu felsefesi ve bazı Asya kültürlerine göre enerji ve yaşam gücü merkezi olarak tanımlanır çakralar... Omurga boyunca yedi ayrı bölgeye yerleştiğine ve her birinin sorumlu oldukları organlar, duyular ve dış dünyaya ait fonksiyonlar ile hayatımızı direkt olarak etkilediklerine inanılır. Onları girdaba ya da pervanelere benzetebiliriz. Ayrıca her çakranın etkilendiği burçlar farklıdır. Siz burcunuzun hangi çakrayı etkilediğini biliyor musunuz?


Koç

'Ateş gibi' diye tanımlanan Koç Burcu, enerjik karakteri ile dikkatleri üzerine toplar. Temel ilkesi varlığın şekillenmesi olan Koç burcunun etkilediği çakra Manipura-Göbek Çakra'dır.

Boğa

Aşka aşık Boğa Burcu kendini adamayı sever. Sıcakkanlı ve kararlı tavrıyla girdiği ortamın gözbebeği olan Boğa burçları bileğinde burcunun simgesi Aşk Anahata-Kalp Çakra Bileklik'i taşımalı...

İkizler

Yaz başlangıcını temsil eden burç İkizler zodyağın üçüncü burcudur. Yerinde duramayan, değişken kararların burcu İkizler'i anlatan en önemli simge varlığın titreşimidir. İkizler burçları bileğinde Boğaz Çakra Titreşim Bileklik'i taşımalı...

Yengeç

Yengeç Burcu insanlığın doğuşunu simgelemesinin yanısıra yaşamla ölümün sırlarını benliğinde taşır. Yardımsever, alçakgönüllü ve iyi bir yoldaş olarak anılan Yengeç burcunu temsil eden simge Ay ve Güneş Ajna-Alın Çakra Bileklik'tir.

Aslan

Sağlam ve sakin görünüşüyle tanınan Aslan Burcu doğallığını ve sadeliğini gözlerinde taşır. Aktif ve dinamik duruşları birliği temsil eden simgelerle bütünlenir. Aslan burcunu temsil eden simge Birlik Taç Çakra Bileklik'tir.

Başak

Doğruyu yanlıştan ayırabilmek gibi özellikli bir yeteneğe sahip olan Başak Burcunun ayakları sımsıkı yere basar. İşitme duyusu çok gelişmiş olan bu burcu en iyi tanımlayan simge tıpkı ikizler burcu gibi Titreşim Boğaz Çakrasıdır.

Terazi

Gösterişten hoşlanan terazi burcun hayatında aşkın önemi büyük, adalet duygusu gelişmiştir. Kendini adama duygusunu Aşk Kalp Çakra bilekliğiyle gösterir.

Akrep

Karmaşık bir yol varken neden basitini tercih edeyim diyen Akrep burcu, heyecana bayılır.Kavgalar, tartışmalar, zaferler Akrep insanının olmazsa olmazıdır. Tıpkı Koç burcu gibi enerjisini ateşin gücünden alan bu burcu en iyi ifade eden simge Maya Manipura Çakrasıdır.

Yay

Yay burcunun hayatının temelinde hayatı sevmek vardır. Tam da bu yüzden yaşama tutkuyla bağlıdır. Karakterinin temelinde yaratıcılık yatan terazinin üzerinde taşıması gereken simge Tutku Svadhistana Çakra Bileklik'tir.

Oğlak

Yüzeysellikten ve doğasına aykırı her şeyden büyük bir titizlikle kaçan Oğlak burcunun karakterinin temelinde olduğu gibi olması yatar. Karar ve direniş yetenekleri gelişmiş bu burcun üzerinde taşıması gereken simge kökü destekleyen Toprak-Kök Çakra bilekliğidir.

Kova

Anahtar kelimesi bağımsızlık olan Kova burcu gücünü bireyselliğinden alır. Kendine özgün tavırlarıyla diğer burçlardan ayrışan Kova burcunu en iyi Toprak simgeler.

Balık

Sezgileri çok güçlü olan Balık burcu hayallerinden güç alır. Duygularını her zaman içinde yaşayan bu burç hayata karşı tutkuyu simgeler ve bunu da Tutku Svadhistana Çakra Bileklik'le gösterir.

http://kamalayadesign.tumblr.com

NEHİR'İN SEÇTİKLERİ